Ohio Camii Hizmete Hazır
ImageAmerika Müslümanlar Birliği Hizmet halkasına yeni katılan Ohio Youngstown birkaç ay öncesine kadar bir kilise idi. Şimdi Camii.

Ancak sarfedilen taktire şayan gayretler, Allah rizasi için bu şubenin Ranmazan-ı Şerif ayına yetişmesi gerektiğini özümsemiş olan kardeşlerimiz, yaptıkları maddi yardımların yanısıra her ne olursa olsun manevi desteklerini hiçbir zaman eksiltmeyerek yeni hizmet yıldızımızın bu günlere gelmesine vesile oldular.

26 Haziran’da başlayan çalışmalar yaklaşık 2 aydır aralıksız devam etmektedir. Mahvelin namaz kılmaya müsait hale gelmesi, çatının onarım işlerinin tamamlanması ve yemekhanenin tavanının yenilenmeleri işlemi bu zaman zarfında, hiç bir maddi beklentisi olmaksızın yalnız Allah rızası için mescidimizin Cuma ve teravih namazlarına hazır hale gelmesi, yemekhanede kardeşlerimize iftar ve sahur ikramı verebilmeK için Dursun YAZAR Bey kardeşimiz tarafından tamamlanmıstır.

Sizlerin duaları ile halıları Dr. Erdal Bey tarafından karşılanarak mescidi hazır hale gelen şubemiz bu hafta Cuma namazı kılmaları için müslüman kardeşlerimizi beklemektedir.

Katkıları ile gerek şubemizin alımında gerekse bu noktaya gelmesini sağlayan isimlerini zikredemediğimiz kardeşlerimize bütün müslüman alemi adına sonsuz teşekkürlerimizi sunar Hz. Allah’tan şubemizin hertürlü dini hizmette hayırlara vesile olmasını temenni ederiz…

Ohio Camii Hizmete Hazır  
 
İsim
Email