Mehmet Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı
ImageAmerika Müslümalar Birliği ve Rochester İslam Kültür Merekezi üyeleri ve gönüllüleri Mehmet Yılmaz için son vazifelerini yerine getirdiler.Geçtiğimiz Çarşamba günü 4 kişi tekneyle açıldıkları Ontario gölünde kaybolan Alanya doğumlu Mehmet Yılmaz'ın naaşı Amerikan Sahil Güvenlik kurumunun ekipleri ve yerel emniyet yetkililerinin yanında bölgede yaşayan birçok vatandaşlarımızın sonar radarlar yardımı ile yürüttükleri arama çalışmalarının neticesinde Cumartesi günü öğle saatlerinde bulundu.

Rochester yakınlarında Ontario Gölünde Mehmet Yılmaz'ı arama çalışmalarını sürdüren Monroe County Şerif Ofisi görevlileri, Cumartesi günü öğleden sonra bir ceset bulunduğunu bildirdi. Bölgede tekne ile gezen bir kişi tarafından bulunan cesedin Mehmet Yılmaz'a ait olduğu kesinleşti. 4 gündür arama çalışmalarını yakından takip eden Rochester Hamidiye Camii gönüllülerinden Doktor Mehmet K. Aktaş Mehmet Yılmaz'ı teşhis etti.

Mehmet Yılmaz'ın cenaze namazı Rochester İslam Kültür Merekezi Hamidiye Camii'nde 1 Ağustos 2010 tarihinde ikindi namazını müteakip 500 kişiden fazla bir cemaatin katılımı ile kılındı. Merhumun naaşı daha sonra Amerika Müslümanlar Birliği Merkezi Fatih Camii'ne ulaştırıldı. Pazartesi günü ikindi namazını müteakip Fatih Camii'nde kılınan namazda merhumun öğrencileri ve arkadaşları hazır bulundular. Namaz sonrası merhumun ailesi adına Rochester İslam Kültür Merkezi üyeleri taziyeleri kabul ettiler.

Amerika Müslümalar Birliği Başkanı ve Başimamı Fatih DEMİRCİ cenaze namazı öncesi yaptığı konuşmasında, kendisinin her yönü ile örnek, mütevazi , derslerinde gayretli bir kardeşimiz olduğunu vurguladılar. Amerika'da böyle kalabalık bir cemaatin herkese nasip olamayacağını dile getiren Fatih DEMİRCİ "Kardeşimizin kendisini ne kadar çok sevdirdiğini şu güzel manzaradan anlayabiyoruz" dedi. Konuşmasına nihayet vermeden önce öğrencilerine hiçbir maddi beklenti olmaksızın gösterdiği katkılarının herzaman hatırlanılacağını belirten Fatih DEMİRCİ, başta ailesi olmak üzere bütün sevenlerine Hz. Allah'tan sabır diledi.

Amerika Müslümanlar Birliği gönüllülerinden Mehmet Yılmaz Antalya'nın Alanya ilçesi Çamlıca köyünden 7 çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak doğdu. Türkiye'de Ziraat Fakültesinden başarı ile mezun oldu. Amerika'ya geçtiğimiz yıl Ekim ayında gelen Yılmaz burada lisan kursuna devam etmekteydi. Şubat ayında Rochester'a giderek eğitimi yanında İslam Kültür Merkezi Hamidiye Camii'nde gönüllü olarak yardım ediyordu.

Mehmet Yılmaz hakkın rahmetine kavuştuğu dakikalardan itibaren başta Brooklyn Fatih camii olmak üzere Amerika Müslümanlar Birliğinin bütün şubelerinde Kur'an-ı Kerim ve Tevhid hatimleri okunarak dualar yapıldı.

Mehmet YILMAZ için Amerika Müslümanlar Birliği Merkezi ve Şubelerinde nakil ve cenaze masraflarını karşılamak için bir bağış kampanyası yapıldı. Mehmet Yılmaz'ın cenazesi, Alanya'nın Demirtaş Beldesi'ne bağlı Çamlıca Köyü'ne götürülerek , köy mezarlığında toprağa verilecek.Mehmet Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı  
 
İsim
Email