Güle Güle Başar Bey
ImageAmerika Müslümanlar Birliği İdare Heyeti T.C. New York Başkonsolos Yrd. Sayın Başar Şen bey adına bir veda yemeği tertip etti.

Amerika Müslümanlar Birliği Merkezi Fatih Camii'nde aralarında T.C. New York Başkonsolosu Mehmet SAMSAR, T.C. New York Başkonsolos Yrd. Başar Şen, Amerika Müslümanlar Birliği Başkanı ve Başimamı Fatih DEMİRCİ, Birliğin eski Başkanlarından Hilmi AKDAĞ ve Birliğin üyeleri ile çok sayıda vadandaşımız katılarak Başar Bey'i bu anlamlı gecede yalnız bırakmadılar. T.C. New York Başkonsolosu Mehmet SAMSAR geceye katılan bütün vatandaşlarımıza teşekkür etti. Böyle gecelerin devamlı olmasının ne derece önemli olduğunu bugün burada yakinen anlayabiliyoruz diyen Samsar bu gibi organizasyonları devletimizin Sivil Toplum Örgütleri aracılığı ile son derece verimli olarak yerine getirdiğini vurguladı. Amerika Müslümanlar Birliği'nin kurulduğu andan bugüne kadar bu vazifeyi en iyi şekli ile yapmaya çalışan, devletimize bu hususta önemli yardımları olan bir Türk birliği olduğunun altını çizdi . Konuşmasının sonunda Başar'a dönen Samsar, üstlenmiş olduğu görevi hakkı ile yerine getirdiği için kendisine teşekkür etti.

Ardından mikrofonu alan Şen başta T.C. New York Başkonsolosu Mehmet SAMSAR'a, Amerika Müslümanlar Birliği Başkanı ve Başimamı Fatih DEMİRCİ'ye ve katılan bütün üyelere ve vatandaşlara teşekkürlerini ileterek, üstlenmiş olduğu görev süresince sayın Samsar'dan çok önemli bilgi ve tecrübeler kazandığını, sayın Samsar ülkemizin çok değerli bir Diplomatı ile çalıştığı için son derece şanslı olduklarını sözlerine ekleyen Şen birikimlerini en verimi şekilde devletimizin vereceği yeni görev yerinde kullanabilmenin en önemli arzusu olduğunu dile getird.

Amerika Müslümanlar Birliği çatısı altında birçok programa davet edildiğini beyan eden Şen katıldığı her proğramda özellikle sıcak karşılanmanın yanısıra gösterilen müsafirperverlikten son derece çok mutlu olduğunu, bu çatı altında vatandaşlarımızla beraber olup, onlarla vakit geçirmenin kendisini son derece rahatlattığını söyledi.

Son olarak söz alan Amerika Müslümanlar Birliği Başkanı ve Başimamı Fatih DEMİRCİ gerek Mehmet Samsar beyi gerekse Başar Şen beyi herzaman bir abi gibi gördüğünü, o sıcaklığı samimi olarak yaşadığını beyan etti. Başar Bey'in ileride devletimizi önemli noktalarda hakkı ile temsil edeceğinden emin olduğunu söyledi.

Demirci sözlerine bu gecenin özel menüsünü hazırlayan İsa KACAN ve Murat BIYIK beylere davetliler adına teşekkür ederek nihayet verdi.

Gecede Amerika Müslümanlar Birliği Başkanı Fatih DEMİRCİ Amerika Müslümanlar Birliği'nin JFK Havalimanında vazifeli imamı Ahmet YÜCETURK'ün hazırladığı isminin sülüs hattı ile yazılmış bir levhasını Başar beye taktim etti. Prorama katılamayan Ateşe Harun ASLAN da Başar Bey'e yeni görevlerinde başarılar diledi. Program çektirilen hatıra fotoğrafları ile son buldu.

Güle Güle Başar Bey  
 
İsim
Email