Regaib Kandili Huşu İçinde Kutlandı
ImageMübarek üç ayların müjdecisi Regaip Kandili'ni fırsat bilen Müslümanlar camilere koştu. Amerika Müslümanlar Birliği, 33 şubesinde kandil programları düzenledi.

İslam'da kutsal üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandili, Amerika'da huşu içinde kutlandı. Kandil nedeniyle vatandaşlar camilere akın etti. Bu kutsal gece nedeniyle akşam saatlerinden itibaren Amerika Müslümanlar Birligine ait camiler dolmaya başladı. Aileleriyle birlikte camiye gelen Müslümanlar günahlarının affedilmesi için dua etti.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan kandil programı mevlid-i şerif ve ilahilerle devam etti. Regaib gecesinin mana ve ehemmiyetinin anlatıldığı sohbetin ardından 12 rekatlik hacet namazı ve tesbih namazı kılındı. Program yatsı namazı ve embiya hatmiyle son buldu. Bazı şubelerde Regaib günü oruç tutanlara iftar ikram edilirken bazı şubeler de de kandil programından sonra hanımların hazırladıkları pasta, kek ve kurabiyeler ikram edildi.

60. Yıldönümü nedeniyle Kore Savaşı'nda hayatının kaybeden şehitlerimiz de dualarla yadedildi.

Amerika Müslümanlar Birliği'nin web sitesi www.unitedamericanmuslim.org da ziyarteçi akınına uğradı. E-Kart servisini kullanan binlerce vatandaş websitesi üzerinden gönderdikleri tebrik kartlarıyla sevdiklerinin kandilini kutladı. E-kart sevisine http://www.unitedamericanmuslim.org/ecard.php adresinden ulaşılabilir.

Regaib Kandili Huşu İçinde Kutlandı  
 
İsim
Email