New Jersey'de çoşkulu Türk Yürüyüşü
ImageABD'nin New Jersey eyaletindeki New Jersey Türk Günü Yürüyüşü bu yıl "Paterson-Clifton Türk Yürüyüşü ve Festivali" olarak 5. kez düzenlenen festivalde Amerika Müslümanlar Birliği açtığı iki stant ile proğrama katıldı.

ABD'nin New Jersey eyaletindeki New Jersey Türk Günü Yürüyüşü bu yıl "Paterson-Clifton Türk Yürüyüşü ve Festivali" olarak 5. kez düzenlenen festivalde Amerika Müslümanlar Birliği açtığı iki stant ile proğrama katıldı. ABD'nin New Jersey eyaletindeki New Jersey Türk Günü Yürüyüşü bu yıl ''Paterson-Clifton Türk Yürüyüşü ve Festivali'' olarak 5. kez düzenlendi.

Renkli görüntülere sahne olan New Jersey'deki Türk günü yürüyüşü ve festivaline sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve New Jersey eyaletinin değişik şehirlerinden gelen pek çok Türk vatandaşı yoğun ilgi gösterdi.

Clifton Parkı'nda son bulan festivalin açılış konuşmasını yapan AK Parti Karabük Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanvekili Mehmet Ceylan, Anadolu'nun değişik yerlerinden Amerika'ya iş için gelen Türk vatandaşlarının kalbinin Türkiye için attığını söyledi.

New York Başkonsolosu Mehmet Samsar da konuşmasında Türkiye'nin dış politikada güçlü olmasının, yurt dışında yaşayan Türklerin ekonomik alanda, eğitimde ve sosyal hayatta güçlü olmasıyla mümkün olacağına dikkati çekti. Sayın SAMSAR Amerika Müslümanlar Birliği stantının önünde Birliğin Başkanı Fatih DEMİRCİ ile hatıra fotoğrafı çektirerek katılımlarından dolayı kendilerine teşekkür ettiler.

Konuşmaların ardından AKBA halk dansları ekibinin Kafkas yöresinden dans gösterileri ilgiyle izlendi. Sahneye en son Nadide Sultan çıktı ve hareketli parçalarıyla seyircileri coşturdu. Gösteriler esnasında Clifton Park'a festival için gelen Türklerin kurduğu stantlarda geleneksel Türk mutfağından örnekler sunuldu.

Paterson-Clifton Türk Yürüyüşü dolayısıyla Paterson'ın ana caddesi "Main Street"te bulunan tüm elektrik direklerinde bir hafta boyunca Türk bayrakları asılı kalacak.New Jersey'de çoşkulu Türk Yürüyüşü  
 
İsim
Email