AMERİKA'DA KADİR GECESİ COŞKUSU
ImageKur'an'da "bin aydan daha hayırlı" olarak belirtilen Kadir Gecesi'ne Amerika'da yaşayan Türkler Amerika Müslümanlar Birliği Merkez Fatih cami ve şubelerine akın etti.

Rahmet ve bereket ayı Ramazan'ın bitmesine sayılı günler kaldı. Kutlu bir mevsimi geride bırakacak olmanın hüznünü yaşayan Müslümanlar Kadir Gecesi'ni idrak etmenin heyecanını yaşadı.

Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi Amerika'da da vatandaşlar camilere akın etti. Brooklyn Fatih Camii merkezde bulunan camiye sığmayan yüzlerce mümin SAKAL-I ŞERİF'i ziyaret etti.

Yaklaşık 1000 kişinin katıldığı Kadir Gecesi ve Sakal-ı Şerif programı Brooklyn Fatih Camiinde verilen iftar yemeği ile başladı. İftarın ardından Mevlid-i Şerif ve ilahilerle devam etti. Amerika Müslümanlar Birliği Başkanı ve başimam Fatih Demirci'nin kadir gecesi mana ve ehemmiyetini anlattığı vaazın ardından teravih namazı kılındı. Teravihten sonra Sakal-ı Şerif salat-ı ümmiye eşliğinde ziyarete açıldı.

Birçok ziyaretçinin çocuklarıyla katıldığı programda yoğun bir duygu seli yaşandı. Öte yandan, Sakal-ı Şerif'i görmek isteyenlerin cep telefonuyla görüntü almaya çalıştıkları gözlendi.

AMERİKA'DA KADİR GECESİ COŞKUSU  
 
İsim
Email