KALIFORNIYA'DA SAKAL-I ŞERİF PROGRAMI
ImagePeygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (SAV) Sakal-ı Şerif'i Amerika Müslümanlar Birliği Los Angeles şubesince halkın ziyaretine açıldı.

Salat ve selamlar eşliğinde ziyarete açılan Sakal-ı Şerif'i gören birçok vatandaş gözyaşlarını tutamadı. Amerika Müslümanlar Birliği Başkanı ve Başimamı Fatih Demirci'nin programı kapsamında, dualarla sedef kaplamalı sandukada, 40 beze sarılı ve cam tüpte muhafaza edilen Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı.

Amerika Müslümanlar Birliği Los Angeles Şubesi'nin verdiği iftar programı dahilinde Kaliforniyaya gelen Amerika Müslümanlar Birliği Başkanı ve Başimamı Fatih Demirci iftardan sonra yaptığı konuşmada Kaliforniya'da Türk ve Müslümanlarla birlikte iftar etmekten son derece mutlu olduğunu söyleyerek Amerika Müslümanlar Birliği'nin İstanbulun Fethinin sene-i devriyesinde 29 Mayıs 1980 de kurulduğunu ve kurulduktan bugüne kadar çoğunluğu Türk olmak üzere müslümanlara hizmet verdiklerini söyledi ve sözlerini JFK havaalanında Amerika Müslümanlar Birliği bünyesinde açılan 2 mescitte 120 kişiye iftar verdiklerini ve teravih namazı kılındığını söylerek tamamladı.

Almanyadan gelen misafir hocaefendi Yahya Kurt'un güzel sesiyle okuduğu Kur'an- Kerim'in ardından Ramazan-ı Şerif için Avusturya'dan gelen hocaefendi Harun Şahin'in dualarıyle iftar programı sona erdi.

Kılınan teravihin ardından Sakal-ı Şerif'in ne olduğunu ve nasıl günümüze kadar intikal ettiğini anlatan imam Fatih Demirci, ziyaret öncesi cemaate 'ziyaret adabı' hakkında bilgi verdi. Demirci, "Sakal-ı Şerif bulunduğu yerden salât ve selamla alınıp, salât ve selam getirilerek ziyaret edilir. Biz Müslüman Türklerin bu konudaki saygısı da güzel bir örnektir. Gösterilen yoğun ilginin, Sakal-ı Şerif'e tapınma yada medet umma anlamına gelmediğini belirten Demirci, "bu tür ilginin Peygamberimize olan saygıdan olduğunu unutmamalıyız." dedi.

Sakal-ı Şerif'i görmek isteyen çok sayıda kişi, Amerika Müslümanlar Birliği Los Angeles Şubesi'nin hergün iftar verdiği Turk restaurantın yanında teravin namazı için kiralanan salon'a akın etti. Birçok ziyaretçinin çocuklarıyla katıldığı programda yoğun bir duygu seli yaşandı. Öte yandan, Sakal-ı Şerif'i görmek isteyenlerin cep telefonuyla görüntü almaya çalıştıkları gözlendi.

FOTO GALERI

KALIFORNIYA'DA SAKAL-I ŞERİF PROGRAMI  
 
İsim
Email