YAZ TATİLİNDE BİN TALEBE KUR'AN ÖĞRENDİ
ImageOkulların tatile girmesiyle birlikte Amerika Müslümanlar Birliği tarafından Amerika çapında AMB Merkez ve Kanada dahil 29 şubesinde çocuklara yönelik başlatılan Yaz Kur`an Kursları yapılan mezuniyet törenleriyle tamamlandı.

25 Ağustos 2009, Salı
New York - Programa katılan öğrenciler yaz Kur’an Kursunu velilere sundukları mezuniyet programıyla tamamladılar.

Okulların kapanması ile başlayıp 25 Ağustos tarihine kadar devam eden kurslar süresince öğrenciler başta Elif Cüzü, Kur’an-ı Kerim olmaka üzere temel dini bilgiler siyer ve ilmihal derslerinin yanısıra verilen Milli Kültür dersi ile aile kavramı, vatan ve millet sevgisinin önemi uygulanan müfredat ile çocuklara benimsetilmeye çalışıldı. Amerika Müslümanlar Birliği yaz Kur’an kursunu başarıyla tamamlayan öğrencilerin hazırlamış olduğu mezuniyet programı velilerden büyük beğeni kazandı.

Mezuniyet rogramında öğrenciler Kur’an-ı Kerim’den öğrendikleri süreleri okuyup birbirinden güzel ilahiler seslendirdiler. Hazırlanan programlar öğrenci aileleri tarafından da ilgiyle takip edildi.

Amerika Müslümanlar Birliği bu yıl çoğunluğu Amerika’da yaşayan Türk ailelerin çocuklarından oluşan yaklaşık 1000 talebeye dini eğitim verdi. Birlikten konuyla ilgili yapılan açıklama da bu tür çalışmalara gelecek yıllarda da büyüyerek devam edileceği belitilirken hedeflerinin günümüz çocuklarını içki, sigara, uyuşturucu madde bağımlılığı ve kötü alışkanlıklardan korumak aynı zamanda anne-babaya saygıyı öğretmek ve çocukları iyi bir müslüman olarak yetiştirmek olduğu anlatıldı.

YAZ TATİLİNDE BİN TALEBE KUR'AN ÖĞRENDİ  
 
İsim
Email