California'da Kermes-2012 icra edildi.
ImageAmerika Müslümanlar Birliğinin California eyaletinde bulunan Boğaziçi Center ve Yeni Camii şubeleri tarafından ortaklaşa organize edilen Kermes-2012 2-3 Haziran tarihlerinde icra edildi.

Güney Kalifornia Türk-Müslüman toplumu tarafından büyük ilgi ve beğeni toplayan kermes organizasyonuna Türk kültür ve damak tadlarını keşfetmek için gelen yabancılarda katılım gösterdi.

Türk hanımları tarafından yapılan Mantı, Yaprak Sarması, Baklava ve evyapımı yemek ile pastaların yanısıra, işinde ehil ustalarca hazırlanan Döner ve Adana Kebapta yoğun ilgi gören ürünler arasındaydı.

Türkiyeden özel olarak getirilen el yapımı hediyelik eşyalar ve hazırlanan İstanbul tabloları da Kermes hatırası olarak katılımcıların ilgisini çekti. Helal, güvenilir ve lezzetli yemeklerın yanısıra, sıcak ve samimi bir ortamda bir araya gelmenin mutluluğunu yaşayan katılımcılar yetkiliere teşekkürlerini ilettiler.

Böylesi organizasyonların Türk Toplumunda birlik ve beraberliği pekiştirmesi ve insanların kaynaşması için büyük bir fırsat olduğunu belirten yetkililer ise Kermes organizasyonunu gelenekselleştireceklerini vurguladılar.

California'da Kermes-2012 icra edildi.  
 
İsim
Email