Çanakkale Zaferi Anıldı
Image18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 97. Yıldönümü dolayısıyla Amerika Müslümanlar Birliği Fatih Camii'nde gerçekleştirilen Programda Duygu dolu anlar yaşandı.

Brooklyn’de bulunan Fatih Camii, 18 Mart Çanakkale Savaşı’nda hayatını kaybeden şehitleri, düzenlediği bir programla andı. Çanakkale Deniz Zaferi ve 18 Mart Şehitleri Günü'nün 97’nci yıldönümü dolayısıyla Fatih Cami’nde düzenlenen programa halkın ilgisi oldukça yoğundu.

Kur-an’ı Kerim Ve Fatih Çocuk Evi öğrencilerinin İstiklal Marşı okumasıyla başlanan programın açılış konuşmasını Fatih Cami Başimamı Fatih Demirci yaptı. Demirci, bir kez daha hep birlikte Çanakkale Şehitleri’ni anmak için bir araya gelmekten dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, geçtiğimiz günlerde Afganistan’da düşen helikopterde şehit olan 12 Türk askerini de yad eden Demirci, tüm şehitlere Allah’tan rahmet diledi.

Demirci, konuşmasının ardından sahneyi Fatih Çocuk Evi öğrencilerine bıraktı. Öğrenciler, okudukları şiirle programın açılışını yaptılar. Çanakkale Zaferi’ni anlatan bir videonun da izletildiği programda, öğrenciler tarafından Çanakkale Savaşı’yla ilgili birçok değişik piyes sergilendi. Çanakkale Savaşı’nda izi olan, zaferin kazanılmasında büyük pay sahibi olan şehitlerin hikayelerinin de anlatıldığı programda, kücük yaştaki öğrencilerin piyes esnasında Yasin’i Şerif suresini ezbere okumaları, katılımcılardan büyük alkış aldı.

Yaklaşık 2 saat süren programın ardından AMB Başkanı Fatih Demirci, bir kez daha mikrofonun başına geçerek, gecenin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Çanakkale Zaferi Anıldı  
 
İsim
Email