Miniklerden Konsolukta Çannakkale Programı
ImageTürk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF), 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma Günü'nün 97’nci yıldönümü dolayısıyla T.C. New York Başkonsolosluğunda anma tören düzenledi.

Törene Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ertuğrul Apakan, BM Daimi Temsilci Yardımcısı Hüseyin Müftüoğlu, Başkonsolos M.Levent Bilgen, BM nezdinde askeri danışman Albay Savaş Celepoğlu ile TADF Başkan Yardımcısı Faruk Acar ve Türk-Amerikan toplumundan birçok kişi katıldı. Etkinliğin belki de en önemli bölümü Amerika Müslümanlar Birliği Fatih Cami Çocuk evi öğrencilerinin programa katılan müsafirlere unutamayacakları bir gece yaşatmalarıydı. Saygı duruşunun ardından sahneye gelen minikler, hepbir ağızdan İstiklal Marşı’mızın ilk iki kıtasını okudular. Daha sonra İclal Sebre Demirci isimli öğrencinin istiklal Marşı’nın tamamını çoşkulu bir biçimde okuması salonda bulunan müsafirler tarafından dakikalarca alkışlandı.

Yapilan kisa konuşmaların ardından Fatih Çocuk Evi öğrencileri, Çanakkale Savaşı esnasinda cereyan eden ibretli bir olayı son derece başarıyla sergilediler. Katılımcılardan büyük övgü ve ilgi alan miniklerin Çanakkale zaferi ve asılardır benzeri bir çok zaferler kazanan vatanı, milleti ve dini için canını veren şehitlerimize verebilecekleri en güzel armağan, hiç şüphe yok ki bu yaştaki miniklerin bizlere o günleri yaşatmış olmalarıydı.

Bu anlamlı gece New York Atatürk Korosunun seslendirdiği marşlar ve çektirilen hatıra fotoğraflarıyla son buldu.

Miniklerden Konsolukta Çannakkale Programı  
 
İsim
Email