AMB, 2011 Mali Kongresini yaptı
Image25 Şubat 2012 Cumartesi günü, Amerika Müslümanlar Birliği 2011 yılı Mali Kongresi Fatih Camii Konferans salonunda yapıldı. 2011 Mali Kongresi içlerinde Amerika’nın bazı uzak eyaletlerinden ve Kanada’dan olmak üzere yaklasik 300 üyenin katilimiyla gerceklestirildi.

Program Amerika Müslümanlar Birliği’nin düşünüldüğü ilk günden günümüze kadar hizmeti geçen vatandaşlarımızın ruhuna okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ve iki ülkenin milli marşlarının hepbir ağızdan söylenmesiyle başladı. Kongrede Divan Başkanlığına Birliğin eski Başkanlarından Hilmi Akdağ, divan katipliklerine ise Sedat Yılmaz ve Cetin Demitas seçildi.

Daha sonra Amerika Müslümanlar Birliği Başkanı ve Baş İmamı Fatih Demirci faaliyet raporunu üyelerle paylaştı. Birliğin kuruluşundan bugüne kadar hizmeti geçenleri hayırla yadettiklerini söyleyen Demirci, ayrıca programın hazırlanmasında emeği geçen vatandaşlarımıza ve katılımlarından dolayı saygıdeğer üyelere teşekkür etti. Ardindan 2011 yılı içinde yapılan faaliyetler slayt gösteri eşliğinde katılımcılara sunuldu.

Dilek ve temenni bölümünden once Faaliyet raporlari, Muhasebe, Murakaba ve Muhabben Butce Raporlari okundu ve Raporlarin muzakeresi ile ibra’ı yapildi.

Programa T.A.D.F. Başkanı sayın Ali Çınar onur konuğu olarak aktıldı. Kısa bir sure önce T.A.D.F. Başkanı olarak seçilen Ali Çınar yaptığı konuşmasında; Özellikle seçilmesinin akabinde Federasyonumuzun bünyesinde icra edilerek kendisinin katıldığı ilk kongrenin A.M.B. Mali Kongresi olmasının şahsını son derece mutlu ettiğini belirtti. Federasyonun bundan böyle daha aktif bir rol alacağını , kendisine bağlı olan üye kuruluşlar ile sık irtibat halinde olarak Amerika’da Federasyonumuzdan çok şeyler bekleyen vatandaşlarımızın sorunlarını ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamaya çalışacaklarını ifade ederek sözlerini tamamladı.

Gecenin belki de en önemli anlarından biri de Amerika Müslümanlar Birliği şubelerinde talebelik yapan Hüseyin Yumak ve Emre Yılmaz isimli talebelerin yüzlerce kişi karşısında yaptıkları konuşma oldu. Özgüvenleri tam, hedeflerine dikkatle yönelmiş bu genç kardeşlerimiz 32 yıllık hizmet birikiminin ne derece başarılı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdiler.

2011 yılı Mali Kongresi hafızalardan silinmeyecek duygularla sona erdi.

AMB, 2011 Mali Kongresini yaptı  
 
İsim
Email