AMB Talebeleri için Eğitim Semineri
ImageEgitim'de zirveye ulasma semineri yapıldı. Amerika Müslümanlar Birligi, merkez Fatih camii, Long Island, Connecticut, New Jersey, Pennsyvania ıubelerinden gelen talebeler ve Eğitim komisyonları ile 'Eğitimde zirveye ulaşma' adlı seminer düzenledi.

14-15 Ocak tarihlerinde Brooklyn Fatih Camiinde yapilan seminerde, Amerika Müslümanlar Birligi Subelerinde okuyan Müslüman çocuklarinin adedinin cogalmasi ve ögrencilerin egitim ve ögretimlerindeki kaliteyi artırmak için neler yapılması gerektiği gibi konular ve subelerin bu çalışmalarda üstlenmesi gereken görevleri istisare edildi.

Uzun süren seminerin ardindan konusma yapan, Türkiye’den müsafir olarak gelen emekli Vaiz Kemal Coskun Hoca yaptığı açılış konumasında şu ifadeleri kullandı; " Amerika Müslümanlar Birligi olarak Sadece Egitim hizmetiniz yok biliyorum. Yükünüz büyük, ama en büyük hizmet budur. Egitimde de disiplin olmazsa olmazlardandir. Artik cocuklari bilgisayar oyunlari ciddi anlamda oyalamakta. Sizler, cocuklarimizi hem bu dünyada makbul yerlere gelmeleri konusunda hem de asil hayat olan ahiret icin yetistiriyorsunuz. Ashabi kiram peygamber efendimize bundan hayirli bir is varmidir diye sorduklarinda peygamberimiz asla asla asla seklinde cevap buyurmuslar. Bu idrak ve suurla gecemizi gündüzümüzü cocuklarimiz Icin harcayacagiz. Günümüzde dünyanin tek ihtiyaci iyi insandir. Allah'in izniyle siz de buradaki egitim faaliyetlerinizle bu ihtiyaca cevap vereceksiniz insallah." dedi.

Seminer çektirilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

AMB Talebeleri için Eğitim Semineri  
 
İsim
Email