Ahiska Türkleri Boston’da anıldı
Image25 aralik 2011 tarihinde Boston Selimiye Cami’nde gerçekleşen anma gecesine bay-bayan yaklaşık 100 kişi katıldı. Programda Türkiye’den gelen Emekli Müftü Kemal COŞKUN bir konuşma yaptı.

Gecede Manchester Ahiska Turkleri Baskani Mevlut Salvarov kendilerini bu anlamlı gecede yalnız bırakmayan müsafirlere tesekkur etti.Ayrıca Ahıska Türkleri adına Başkan Salvarov Amerika Müslümanlar Birliği Başkanı Fatih Demirci’ye ve Emekli Vaiz Kemal Coşkun’a Ahiskali Turklerinin tarihini anlatan bir kitap hediye etti.

Programa katılan Türkiye Cumhuriyeti Boston Baş Konsolosu sayın Murat Lütem'de konuşmalarıyla programa renk kattılar. Baş Konsolos Sayın Lütem konuşmalarında yurt dışındakı insanımızın böyle cami çatısı altında toplandıklarından duyduğu memnuyeti ve bu hizmeti Amerikada veren Amerika Müslümanlar Birliği Boston Şubesi hocalarına ve yonetim kurulunu teşekkür ettiler.

Ayrıca Sayın Lütem Bostondaki Baş Konsolosluk binasının kiralandığını yaz sezonuna kadar pasaport işlemleri dahil her türlü işlemin New York'a gelmeden halledebileceğini söylediler. Ahıskalı Türklerde dahil bütün vatandaşlarımıza kapılarının herzaman açık olduğunu ifade ettiler.

Okul talebelerinin hazırlamış olduğu sergide büyük ilgi gördü.

Bu anlamlı gece Ahiska turkleri hakkinda hazirlanan belgeselin seyirciler tarafindan izlenmesiyle sona erdi.

Ahiska Türkleri Boston’da anıldı  
 
İsim
Email