Şampiyon Fatih Talebe Yurdu...
ImageAmerika Müslümanlar Birligi tarafindan subeleri arasinda bilgi yarismasi düzenlendi.

Bu yil ilki gerceklesen bilgi yarismasina Amerika Müslümanlar Birliginin Brooklyn, Boston, Connecticut, Rochester ve Long Island da bulunan şubelerinden gelen ogrenciler katildi. Oldukca cekismeli gecen yarismada birinciligi ev sahipligi yapan Fatih Talebe Yurdu talebeleri topladıkları 170 puan ile kazandı. Yarismanin yanisira gece de hem yarismacilarin stresini atmak hem de izleyicileri eğledirmek maksadiyla skeçler ve balon patlatma yarismasi da yapildi. Ayrica seyircilere de kura ile ödüllü sorularin sorulmasi geceye ayri bir renk katti.

Yaklasik 300 kisinin katildigi yarismada açılış konuşmasını yapmak üzere Turkiye den musafir olarak gelen emekli vaiz Kemal Coskun kürsüye geldi. Kemal Coskun,Binlerce kilometre uzakta anavatanımızdaki havayı yasamanin cok duygulu oldugunu, Bu tarz bilgi yarismalarinin egitimdeki kaliteyi artirmada çok büyük etken oldugunu belirterek bu anlamli geceye katılan müsafirlere yetkililer adına şükranlarını sundu.

Gecede etkinliğe ana sponsor olan Turkana Food Inc. adına Cengiz Yalım Bey’e Amerika Müslümanlar Birliği İdare Meclis üyeleri teşekkür etti.

Program yarişmacıların ve seyircilerin ödüllerini alarak çektirilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

Şampiyon Fatih Talebe Yurdu...  
 
İsim
Email