AMB Kadınlar Kolu'ndan, Feruze Samsar’a Veda
ImageAmerika Müslümanlar Birliği (AMB) Kadınlar Kolu, New York Başkonsolosu Mehmet Samsar’ın eşi Feruze Samsar onuruna Veda Yemegi tertip etti.

New York’taki görevinden ayrılacak olan Başkonsolosu Mehmet Samsar'in esi Feruze Samsar icin gerceklestirilen programa, başta Feruze Samsar olmak üzere, Birleşmiş Milletler Nezdinde Kıbrıs Daimi Büyükelçisi Hilmi Akil’in eşi Emine Akil, Konsolos Pınar Şentürk Sevi, New York Başkonsolosluğu Turizm Ateşesi Tolunay Yılmaz, Ekonomi Ateşesi Salim Uslu’nun eşi Saliha Uslu, Ticaret Ateşesi Ahmet Canlı’nın eşi Yasemin Canlı, Türk Hava Yolları Amerika Bölge Müdürü İhsan Baytan’ın eşi Sema Baytan ve bir cok davetli katıldı. Programin açılış konuşmasını yapan Azize Demirci, konuşmasında onur konuklarını tanıtarak, herkese emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Daha sonra Fatih Camii'ne bağlı Okul öncesi eğitim gören öğrencilerin hazirladiklari şiiri Feruze Samsar'a okumaları, Samsar’a ve katılımcılara duygusal anlar yaşattı. Çocuklar, ellerinde taşıdıkları gülleri Samsar’a hediye etti. Son olarak kapanış konuşmasını yapmak Icin söz alan Feruze Samsar, " Bir taraftan Amerika’ya uymaya çalışırken bir taraftan da çocuklarımızı dine ve dile bağlı yetiştiriyorsunuz. Çocuklar bizim en büyük varlığımız. Onları dine ve dile bağlı yetiştirmek çok zor bir iş ve bu annelere düşüyor. Buna sağladığınız katkılar için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu gece burada benim için toplandınız, her şey çok güzel, çok teşekkür ederim‘’ dedi.

Feruze Samsar ve beraberindeki misafirler, yaptiklari konusmalarin ardindan Cami’nin içindeki kreş ve sınıfları gezdi. Azize Demirci, sınıflar ve faaliyetler hakkında Feruze Samsar’a bilgiler verdi. Samsar, ‘’ Çok güzel bir ortamda çok güzel işler yapıyorsunuz. Hepinizin eline emeğine sağlık.’’ dedi

AMB Kadınlar Kolu'ndan, Feruze Samsar’a Veda  
 
İsim
Email