Delaware Glasgow Camii'nden Müjdeli haber
ImageDelaware'in Newark Şehrinde hizmetlerini sürdüren Glasgow Camiinin İnşaat izinlerinin çıkması ıçın son noktaya gelindi.

30 Aralık 2010 tarihinde ödemesi peşin olarak yapılarak alınan, Delaware eyaletinin Newark şehrindekı Glasgow Camii gerekli inşaat izinlerinin alınması için belediye ile önı görüşmelere başlamıştı. Camii yönetimi, Mühendislerden aldıkları bilgilere göre; Aralık ayı içerisinde bütün resmi izinlerin alınarak inşaata hazır duruma geleceğini belirttiler.

Sözkonusu haberin Delaware eyaletindeki tüm müslüman camii cemaati tarafından sevinçle karşılandığını belirten Camii yetkilileri, “2010 yılında almış olduğumuz Camii, Türk ve diğer müslüman kardeşlerimize Dini, Milli ve Kültürel ihtiyaçlarına cevap verme hususundaki hizmetlere son hız devam etmektedir. Camii'nin daha güzel bir görünüme kavuşturulması için bazı çalışmalarımız olacaktır. Bunun için Belediye ile yapılan görüşmelerimiz oldukça olumlu yönde ilerlemekte. Ve Aralık ayında sonuçlanacağını ümit ediyoruz. Sevincimizi siz vatandaşlarımızla paylaşmak istedik.” şeklinde konuştular.

Kermese Davet

21-24 Kasım 2011 tarihleri arasında Cami'nin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Birliğin yetkilileri tarafından Kermes aktivitesi gerçekleştirilecektir. Kermese tüm kardeşlerimiz aileleriyle davetlidir.

Delaware Glasgow Camii'nden Müjdeli haber  
 
İsim
Email