Hacılarımız Kutsal Yolculuğa hazır
ImageFatih Hac 2011 haç öncesi seminerini Amerika Müslümanlar Birliği Merkezi Brooklyn Fatih cami’nin Konferans salonunda yaptı.

Amerika Müslümanlar Birliği Hac hizmetleri sorumlusu Ahmet Yücetürk hocamızın başkanlığında 41 hacısıyla 25 Ekim 2011 tarihinde kutsal yolculuğa çıkacak olan Fatih hac grubuna mübarek yolculuk öncesi Fatih camiinde 2 saat süren bir seminer düzenledi.

Program Hafız Hocamizinın Kuran-I Kerim’de geçen Hac ile alakalı ayetleri okumasıyla başladı. Daha sonra Ahmet Yücetürk hocamız ilk önce Ayet ve hadisler ile gidilecek olan Medine, Mekke, Mina, Arafat, Mûzdelife hakkında malumat verdi. Yapılan manevi izahatdan sonra aynı mahalleri Hac programı akışına göre maddi yönleriyle izah etti. Mesafe uzaklığı sebebiyle programa katılamayan diğer hacılarımızın istifade edilebilmesi içinde http://www.ustream.tv/channel/fatih-hajj-and-umrah web sitesi üzerinde canlı yayın yapıldı ve gelemeyen hacılarımızında istifade etmesi temin edildi.

Soru cevap kısmında hacılarımızın soruları cevaplandıran Ahmet Yücetürk hacılarımıza yanlarında getirmeleri tavsiye edilen eşyalardan bahsetti. 2011 Fatih Hac grubuyla hacca gidecek olan tecrübeli hocamız Hilmi Akdağ'da hacılarımız tebrik etti ve bazı mühim hatırlatmalar yaptı.

Kapanış konuşması için kürsüye gelen Amerika Müslümanlar Birliği Başkanı ve Baş İmamı Fatih Demirci Hocamız kapanış konuşmasında hacılarımızın yolculuğunun en faideli ve verimli geçmesi için bazı hatırlatmalar yaparak önemli bazı mevzulara değindi. Hacılarımızın program esnasında gözlerinin dolduğu çok duygulu anlar yaşandı. Hacılarımıza Hac çantaları, risaleler, özel seccade, cep telefonu ve kimlikleri dağıtıldı. Program Yemek ikramı ile son buldu.

Daha fazla resim ve malumat için http://www.facebook.com/pages/Fatih-Hajj-and-Umrah/144282505587817

Hacılarımız Kutsal Yolculuğa hazır  
 
İsim
Email