Minikler yeni döneme ‘’merhaba’’ dedi
Image4-8 yaş grubu 22 çocuğun hafızlık derecesine yönelik bir afterschool programına tabii oldukları Fatih Çocuk evi'nde, Haziran ayında yapılan sezon kapanış merasimi büyük beğeni toplamışti. Daha o zamandan yeni eğitim dönemi için olumlu sinyaller vermiş olan program için yetkililer yaz aylarını Avrupada başarıyla uygulanan müfredatları titizlikle inceleyerek hazırlandılar.

Buna ek olarak Anadilleri İngilizce olan Amerika’da eğitim almiş eğitmenlerin gözetiminde okul ödevlerinin takibi, Dini ve Milli Kültürümüzün tanıtımı , Temel Dini Derslerin eğitiminin yanısıra Türkçe yazma ve okuma dersleride bu yıl daha planlı bir biçimde verilmekte.

Geçen yılın belki de en mutluluk veren olayı Amerika Müslümanlar Birliği’nin her yıl düzenlediği Dini ve Milli programlarda çocukların sergiledikleri aktivitelerdi. Özellikle Çanakkale Şehitlerini Anma gecesi ve İstanbul’un Fethinin Yıldönümünde yapılan etkinliklerde okunan Kuran-ı Kerim tilaveti, şiirler ve gösterilen başarılı pyesler veliler tarafından beğeni ile takip edildi.

Minikler yeni döneme ‘’merhaba’’ dedi  
 
İsim
Email