GLASGOW CAMİ’NDE SÜNNET MERASİMİ
ImageAmerika Müslümanlar Birliği Glasgow Cami yetkilileri Cami’nin alındığı günden itibaren Türk ve Gayri Türk Müslüman Cemaatin Dini hizmet noktasındaki ihtiyacını verebilmek adına ellerinden gelen gayreti sarfetmenin sevincini yaşıyor.

Birlik yetkilileri Yöre Cemaatinin Hatim, Nikâh, Cenaze Cuma ve Bayram Namazları ile Mübarek gecelerde düzenledği hususi programların yanısıra ailelerin düğün ve sünnet programlarını usulüne uygun bir şekilde yapabilmeleri için gerekli özveriyi göstermekte.

Bu programlardan biri 2 Ekim Pazartesi günü gerçekleştirildi. Özhan Ailesinin küçük bireyi Ahmet Efe Ozhan’ın Sunnet Merasimi için Amerika Muslumanlar Birliginin Delaware eyaletinde da bulunan Glasgow Camii'nde bir araya gelen 170 kadar erkek ve kadın cemaatimiz, Özhan Ailesini bu özel gününde yalnız bırakmadı.

Programa Amerika Muslumanlar Birligi Baskani ve Basimami Sayin Fatih Demirci, Türkiye’den müsafir olarak gelen Emekli Vaiz Musa DOĞRUER Hoca da katıldı. Program boyunca okunan Kuran-I Kerim ve Mevlid-i Şeriflerin yanısıra Amerika Muslumanlar Birligi Baskani ve Basimami Sayin Fatih Demirci, Emekli Vaiz Musa DOĞRUER Hoca effendi de gecede güne özel cemaate yönelik vaaz ettiler. Program sonunda Özhan Ailesinin bireyleri katılan müsafirlerine teşekkür ederek, hatıra fotoğrafı çektirdiler.

GLASGOW CAMİ’NDE SÜNNET MERASİMİ  
 
İsim
Email