Fatih Cami'nde Binlerce Müslüman Bayramlaştı
ImageA.M.B. Fatih Camii ve Şubeleri her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce müslüman kardeşimize bayram namazlarını eda ettirmenin sevincini yaşadı.

Merkez Fatih Camii’nde üst kat ve yemekhane bölümünün tamamı dolu olarak yaklaşık 2000 kadar müslüman kardeşimiz, getirilen \ Tekbirler ile Ramazan Bayramını karşıladılar. Namaz öncesi Amerika Müslümanlar Birliği Başkanı ve Başimamı Fatih Demirci günün anlam ve önemini ifade eden bir vaaz yaptı..Fatih Demirci özellikle Bayram günlerinde kırgınlık ve dargınlıkların geride bırakılması ve insanların birbirlerine her konuda yardımcı olması gereğine işaret etti Fatih Cami’nin mescid, konferans salonu ve yemekhanesinde yaşanan izdiham nedeniyle yaklaşık 150 kadar müslüman kardeşimizle ikinci bir bayram namazı kılındı.

Namazdan sonra birbirleri ile bayramlaşan cemaatimize Fatih camii personeli tarafından çay ve kahvaltı ikramı yapıldı. İkram esnasında yapılan sıcak sohbetler neşeli anların yaşanmasına vesile oldu.

Cemaatin Fatih Cami personelinin gösterdiği sıcaklık ve ilgiden oldukça memnun olduğu gözlendi. Öte yandan Birliğin yetkilileri tarafından 31 Agustos 2011 Çarşamba akşamı Merkez Fatih Cami’nde erkek-kadın cemaatimiz ve çocuklarında katılacağı bir bayramlaşma programı düzenlenecek.

Fatih Camii ve şubelerinde Sabah namazı ile başlayan program Amerika Müslümanlar Birliği Başkanı ve Başimamı Fatih Demirci’nin yaptığı vaaz ile devam etti.Fatih Demirci özellikle Bayram günlerinde kırgınlık ve dargınlıkların geride bırakılması ve insanların birbirlerine her konuda yardımcı olması gereğine işaret etti. Bayram Namazları kılındı. Bayram sevinçlerine karışan vatanlarından ve sevdiklerinden uzakta olmanın burukluğunu birbirleriyle bayramlaşarak gidermeye çalışan cemaatimize namazdan sonra kahvaltı ikramı yapıldı.

Fatih Cami'nde Binlerce Müslüman Bayramlaştı  
 
İsim
Email