A.M.B. Şubelerinde Ramazan-ı Şerıf Heyecanı
ImageAmerika Müslümanlar Birliği, Kuzey Amerika çapında hizmet verdiği şube ve kardeş kuruluşlarında her yıl olduğu gibi bu yılda müslümanlara iftar, mukabele ve teravih namazı hizmetlerinde müslüman kardeşlerimizin en iyi bir şekilde istifade edebilmelerini sağlamak amacıyla sarfettiği yoğun mesailerle Ramazan-ı Şerif ayına girmiş bulunuyor.

Amerika Müslümanlar Birligi, Kuzey Amerika çapinda hizmet verdigi sube ve kardes kuruluslarinda her yil oldugu gibi bu yilda müslümanlara iftar, mukabele ve teravih namazi hizmetlerinde müslüman kardeslerimizin en iyi bir sekilde istifade edebilmelerini saglamak amaciyla sarfettigi yogun mesailerle Ramazan-i Serif ayina girmis bulunuyor.

Amerika Müslümanlar Birligi, Merkezi, bütün sube ve kardes kuruluslarinda sahur, iftar ikramlariyla yüzlerce müslüman kardesimizin gönlünü fethetmenin hakli sevincini yasiyor. Bunun yanisira okunan mukabele ve kilinan teravih namazlariyla ana vatandaki ramazan lezzetini tattirmaya çalisan Birlik, bu hususta her yil gayretlerini ziyadesiyle arttirmakta.

Birligin Merkezi Brooklyn Fatih Cami’nde geçen yil baslayan hatimle namaz programina ilginin artmasi yetkilileri son derece memnun etti. Yaklasik erkek- kadin 40 kisinin saf tuttugu hatimle teravih namazi Türkiye’de hafizlik egitimini basariyla tamamlayan hocalarimiz tarafindan kildirilmakta. Bu yil Merkez dahil 4 yerde hatimle teravih namazi hizmeti sunan Amerika Müslümanlar Birligi’nin degerli yetkilileri, hedeflerinin bu hizmeti Amerikada yetisen ve suan Türkiyede olan talebelerinin gayretleriyle bütün Kuzey Amerika’ya tasiyabilmek oldugunu vurguladilar.

Yine Merkezde bu Ramazan boyunca Türkçe sohbetin yanisira Gayri Türk cemaatimiz içinde ingilizce sohbetler yapilmaktadir. Merkez Fatih Cami basta olmak üzere Boston Selimiye Cami ve Kardes kurulus Rochester Hamidiye Cami’nde yapilan ingilizce sohbetler cemaatimiz tarafindan ilgiyle takip edilmektedir. Henüz 20 yasinda olmalarina ragmen basarili ingilizce sohbetler yapan Ragip Uzuner ve Ismail Bekiroglu kardeslerimiz bu hususta talebelere iyi örnek olmak için ellerinden geleni yapmaya çalismaktadir.

Bütün sube ve kardes kuruluslarinda mukabele okuma hizmetinede büyük önem veren Amerika Müslümanlar Birligi basta talebeleri olmak üzere bütün cemaatinin en az bir hatim bitirmesi hususunda her aksam yapilan sohbetlerde önemini ifade etmeye gayret göstermektedir. Merkez Fatih Cami’nde sabah namazindan önce, ögle namazini mutakip ve teravih namazindan önce olmak üzere 3 ayri mukabele okunmaktadir. Yine hanim cemaatimizin evlerinde okunan mukabelelere de yogun ilgi oldugunu belirten yetkililer, evlerini açan hanim cemaatimize sükranlarini sundular.

Gösterilen bu gayterlerden ötürü personeline ve gönül dostlarina sonsuz tesekkürlerini sunan Amerika Müslümanlar Birligi Idare Meclis Üyeleri, bu hizmetlerin bütün müslüman alemi için hayirlara vesile olmasini temenni ettiler.

A.M.B. Şubelerinde Ramazan-ı Şerıf Heyecanı  
 
İsim
Email