Fatih Cami Talebelerinden Muhteşem Veda
ImageAmerika Müslümanlar Birliği Fatih Camii'nde başlayan yaz tatil programı, 29 Temmuz Cumartesi günü saat 12:30'da düzenlenen etkinlik ile sona erdi.

Kreş ve Kamp Talebelerinin düzenlediği etkinliğe talebelerin velilerinin yanı sıra Birliğin üyeleri ve sevenleride katılarak talebelere destek oldu.

Yaklaşık 4 hafta boyunca eğitmenlerinin titiz çalışmaları neticesinde Elif Cüzü, Kur'an-ı Kerim olmaka üzere temel dini bilgiler siyer ve ilmihal derslerinin yanısıra verilen Milli Kültür dersi ile aile kavramı, vatan ve millet sevgisinin önemi uygulanan müfredat ile çocuklara benimsetilmeye gayret gösterildi. Eğitimleri boyunca edindikleri bilgileri sergiledikleri pyesler ve okudukları dörtükler ile başarıyla ifade eden minikler, müsafirlerin yüzünü güldürdü.

Proğram boyunca kimi zaman eğlenceli anlar yaşayan davetliler kimi zaman da göz yaşlarını tutamayarak minikleri ayakta alkışladılar. Kreş Talebelerinden İclal Demirci'nin okuduğu Annem isimli şiirin bitmesiyle salonda büyük bir sessizlik oluştu. Göz yaşlarını tutamayan anneler evlatlarının yanına giderek onları bağırlarına bastılar.

Etkinliğin belki de en heyecanlı anlarından biride yavrularının hazırladığı kısa manalı cümlelerle annelerin kendilerini tanımalarıydı. Evlatlarından gül alan anneler yavrularına teşekkür ettiler.

Programın kapanışında velilerin etkilnikten duyduğu memnuniyet yüzlerindeki ifadelerden rahatlıkla anlaşılıyordu. Eğitmenlere ve programı hazırlayan hanımlara sonsuz teşekkürlerini sunan anneler, Amerika Müslümanlar Birliği Baş kanı ve İdare Meclis üyelerini de tebrik ettiler.


Resimler için tıklayınız

Fatih Cami Talebelerinden Muhteşem Veda  
 
İsim
Email