Cemaat Hizmetleri Bütün Kuzey Amerika'da
ImageVarlık sebebi ve kuruluş gâyesi, Dînî hizmetler olan Amerika Müslümanlar Birliği Türk ve Gayri Türk bütün Müslümanların, Hatim, Nikâh, Cenaze Cuma ve Bayram Namazları başta olmak üzere, Ramazan-ı Şerif ve Kandil Geceleri'ni hususî programlar tertip etmek suretiyle tes'îd etmelerini sağlamaya ve benzeri her türlü Cami ve Cemâat hizmet ihtiyaçlarını geçirmiş olduğu 31 yıl boyunca Ehl-i Sünnet vel Cemâat akîdesine uygun olarak karşılamaya çalışmaktadır.

Bu gaye ışığında Amerika Müslümanlar Birliği bütün şubelerinde yıllardır uzak yakın demeden bütün müslümanların en acı günlerinde diyarı gurbette onları yalnız bırakmamış, cenazelerinin dînî vecibelerini yerine getirerek, cenâze sahiplerine yapılması gereken işlemler hakkında rehberlik yapmıştır.

Yine Birlik Cemaat Hizmetleri bünyesinde nikah işlemlerinide Ehl-i Sünnet vel Cemâat akîdesine uygun bir şekilde yerine getirerek müslüman kardeşlerimizin mutluluklarını paylaşmaktadır. Amerika Müslümanlar Birliği'ne bağlı Brooklyn Fatih Camii, Long Island Süleymaniye Camii ve Long Island Osmaniye Camii'nde kendilerine New York Eyaletince yetki verilmiş Birliğin personelleri tarafından nikah işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Birliğin önemli gün ve gecelerde Müslüman kardeşlerimizin huşu içerisinde geçirebilmelerini sağlayan proğramlar kuruluşundan bugüne artarak devam etmektedir. Genç ve başarılı kadrosuna katılan gönüllü hizmet sevdalılarıyla başta Merkezi Fatih Camii olmak üzere diğer şube ve kardeş kuruluşlarında Mevlid, Regâib, Miraç, Beraat kandilleri ve Kadir gecesinde okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin yanısıra söylenen mevlid-i şerif ve ilahilerle memleketimizin Kandil ve Ramazan heyecanı yaşatılmaya çalışılmaktadır.

Kuzey Amerika'da hizmetlerine son hızla devam eden Amerika Müslümanlar Birliğinin son hizmet yıldızı, Berat Kandili geçesi hizmete başlayan California'da bulunan Yeni Cami...


Cemaat Hizmetleri Bütün Kuzey Amerika'da  
 
İsim
Email