Berat Kandili
ImageMübarek üç ayların içerisinde olan Berat Kandilini fırsat bilen Müslümanlar camilere akın etti. Amerika Müslümanlar Birliği, Merkezi Fatih Cami ve bütün şubelerinde kandil programları düzenledi.

İslam'da kutsal üç ayların ikincisi olan Şaban-I Şerif ayının içinde bulunan Berat Kandili, Amerika'da huşu içinde kutlandı. Kandil nedeniyle vatandaşlar camilere akın etti. Bu kutsal gece nedeniyle akşam saatlerinden itibaren Amerika Müslümanlar Birligine ait camiler dolmaya başladı. Aileleriyle birlikte camiye gelen Müslümanlar günahlarının affedilmesi için dua etti.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan kandil programı mevlid-i şerif ve ilahilerle devam etti. Bu manevi gecenin mana ve ehemmiyetinin anlatıldığı sohbetin ardından 12 rekatlik hacet namazı ve tesbih namazı kılındı. Program yatsı namazı ve embiya hatmiyle son buldu. Bütün şubelerde Berat Kandilini oruç tutarak karşılayan kardeşlerimize iftar ikram edilirken bazı şubeler de de kandil programından sonra hanımların hazırladıkları pasta, kek ve kurabiyeler ikram edildi.

Gecede Kuran-ı Kerim hatimlerinin duasında PKK tarafından şehit edilen 13 askerimizde hayırlarla yadedildi.
Berat Kandili  
 
İsim
Email