Los Angeles'a 'Yeni Camii'
ImageAmerika Müslümanlar Birliği Los Angeles Şubesi, Orange County'deki Bogazici Camii ve San Diego'daki Ulu Camii'den sonra şimdi de Los Angeles'ta yeni bir camii açıyor.

Üç yıl önce mutevazi bir binada Türk çocuklarina dini eğitim vermek maksadıyla kurulan Amerika Müslümanlar Birliği Los Angeles Şubesi tarafından yapılan açıklamada, açılacak camiye, İstanbul Eminönü'ndeki Yeni Camii adı verileceği bildirildi. Vakit, cuma, teravih, bayram ve cenaze namazlarına açık olacak olan camide, çocuklara ücretsiz temel İslam dini bilgileri ve Kur'an-ı Kerim okuma dersleri verileceği belirtildi.

Ramazan ayında her gün iftar yemeği verilip, teravih namazı kılınacak olan camide, kandiller, dini gün ve gecelerde özel programlar düzenleneceği kaydedildi.

Camiiden verilecek diğer belli başlı hizmetler kısaca şu şekilde özetlend: Kurban bayramında kurban kesimi yapılacak. Hac ve Umre servisleri verilecek. Cenaze yıkama, kefenleme ve Türkiye'ye nakil işlemleri yapılacak veya Los Angeles'taki müslüman mezarlıklarına defin işlemleri yapılacak. Bayram namazları ve bayramlaşma programları organize edilecek. Milli ve dini günlere özel kültürel faaliyetler düzenlenecek. Dini Nikah merasimleri yapılacak.

Los Angeles'a yeni gelen Türkler'in ortama uyum sağlamasına yardımcı olunacak. Yolda kalanlara, evsizlere ve yolculara yardım edilecek. Yeni Camii herkese ve her kesime 'eşit yakınlıkta' olacak.

Yeni Camii'de bir salon tamamen etkinliklere ayrılacak ve seminerler ve konferanslara ev sahipliği yapacak. Baska bir salon ise Türk ve İslami eserler kütüphanesi olacak.

AÇILIŞI 15 TEMMUZ'DA BERAT KANDİLİ'YLE YAPILACAK
Camiinin açılışı 15 Temmuz Cuma akşamı Berat Kandili Programı ile beraber yapılacak. Programa Amerika Müslümanlar Birliği Başkanı ve New York Fatih Camii başimamı Fatih Demirci konuşmacı olarak katılacak. Amerika Müslümanlar Birliği, vergiden muaf, kar amacı gütmeyen dini bir organizasyondur. 29 Mayıs 1980 de bir avuç Türk tarafından New York'ta kurulan dernek şu ana kadar Amerika ve Kanada'da bir çok camii açtı.

Birlikten yapılan açıklamada Yeni Camii'nin açılmasına maddi ve manevi desteğini esirgemeyen herkese teşekkür edildi.

Los Angeles'taki yeni Türk camii hakkında daha fazla bilgi için 310-866-8336 nolu telefonu arayabilir veya la@unitedamericanmuslim.org adresine email gönderebilirsiniz.

Los Angeles'a 'Yeni Camii'  
 
İsim
Email