Kermes Çadırı Boston ve New Jersey'de
ImageAmerika Müslümanlar Birliği Şubelerinde haftasonu kermes faaliyetleri tüm hızıyla devam etti.Birliğin Boston'da bulunan Selimiye Cami ve New Jersey'de bulunan Yeni Dünya Cami'nde Cuma Namazıyla başlayan kermes coşkusu Pazar günü gün batımına kadar devam etti.

Boston Selimiye Cami'nde haftasonu yağış olmasına rağmen hayır çarşısına olan ilgi sevindiriciydi. Özellikle Gayri Türk cemaatin de organizasyona olan alakası kermese ayrı bir renk kattı. Pakistan, Yemen, Cezayir, Suriye, Ürdün, Endonezya, Fas, Mısır ve Hindistan uyruklu ziyaretçilerin kendilerine ait standlarda sergilenen yemeklerin yanısıra Türk mutfağının gözde yemekleri, döner, kebap, gözleme ve çesitli tatlılarla böreklere karşı ilgileri hanım cemaatimizi son derece memnun etti.

Gerek Boston da gerekse New Jersey de ev eşyası ve el yapımı sanat ürünlerinin sergilendiği satış reyonlarında, yatak odası takımları ve çeşitli ev aksesuarları hanımların alakasını cezbetmeyi başardı.

Gün boyu düzenlenen eğlenceli aktivite ve yarışmalarla güzel vakit geçiren çocuklarını izleyen aileler, kermes faaliyetlerini hazırlayan emektar Cami yetkililerine sonsuz şükranlarını arz ettiler.Resimler için tıklayınız

Kermes Çadırı Boston ve New Jersey'de  
 
İsim
Email