Rochester'da Kermes Coşkusu
ImageAmerika Müslümanlar Birliği Üye ve Kardeş kuruluşlarından Rochester Islam Kültür Merkezi Hamidiye Caminin her yil Haziran ayinin ilk haftasonu düzenleyegeldigi geleneksel kermes ve çocuk festivali bu yil da yoğun bir katılımla gerçekleşti.

3 Haziran Cuma günü, Cuma namazini muteakip dualarla baslayip 4-5 Haziran Cumartesi ve Pazar günleri sabah 10:00 ila aksam 10:00 arasinda devam eden kermes, 87 gönüllü personelin hizmet verdigi, 3100 kadar ziyaretcinin katilimiyla bu yil da renkli ve bereketli geçti.

Programda Türk mutfağının gözde yemekleri, döner, kebap, gözleme ve çesitli tatlılarla böreklerin yaninda Bosna ve Ahiska mutfaginin secme lezzetleri kuzu ve tavuk çevirmeler ziyaretcilerin beğenisine sunuldu.

Çesitli ev eşyasi ve el yapımı sanat ürünlerinin sergilendiği satiş reyonlarinda koltuk takimlari ve halılar yoğun rağbet görürken, yatak odasi takimlari ve çesitli ev aksesuarlari hanimlarin alakasını cezbetmeyi başardı.

Çocuklarin katildigi yumurta taşıma yarışması ve water baloon oyunlari eğlenceli geçti. Programa aileleri ile gelen minikler de bounce house ve bouncy battle ile guzel vakit gecirdiler. Oyun ve eğlencelerin yaninda kermes cadirlarindan 3 tanesinin oyuncak ve candy shoplara ayrilmis olmasi da cocuklari mutlu ettti.

Ayrıca Cuma gunu Bosnali miniklerin ilahi ziyafeti de müsafirlerin beğenisini kazandi.

Kermeste alisveris yapan katilimcilar arasindan 2 kişiye çekilisle THY ile Turkiye'ye gidis-dönüş uçak bileti verildi.

Kermesten sonra yaptigi aciklamada, Rochester İslam Kültür Merkezi Dernek Baskani sayin Ali Tunc, ana sponsor THY adına Ihsan Baytan ve Ahmet Ari beyler başta olmak üzere Helal Market&Meat adına Yavuz Toklar beye, katılım gösteren herkese ve yaklaşık bir buçuk aydır yoğun mesailerle hazırlıklar yapan hanım kardeşlerimize ayri ayri tesekkürlerini sundular. Cumartesi günü yağışa ve yol inşaatı nedeniyle ulaşımın zorlaşmış olmasina rağmen kermese beklenenin üzerinde bir katilim olmasindan duyduklari memnuniyeti dile getiren Ali Tunc, katılımcıların ve kaçıranların yoğun talebi üzerine Ramazan Bayramindan sonra bir program daha duzenlemeyi planladiklarini belirtti.Rochester'da Kermes Coşkusu  
 
İsim
Email