A.M.B. Şubelerinde Kandil Sevinci
ImageMübarek üç ayların müjdecisi Regaib Kandili'nde Müslümanlar camilere koştu. Amerika Müslümanlar Birliği, Merkezi ve şubesinde kandil programları düzenledi.

İslam'da kutsal üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandili, Amerika'da huşu içinde kutlandı. Kandil nedeniyle vatandaşlar camilere akın etti. Bu kutsal gece nedeniyle akşam saatlerinden itibaren Amerika Müslümanlar Birligine ait camiler dolmaya başladı. Aileleriyle birlikte camiye gelen Müslümanlar kardeşlerimiz bu anlamlı gecede günahlarının affı için Yüce Rabbimize dualarının kabulü için ilticada bulundular.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan kandil programı mevlid-i şerif ve ilahilerle devam etti. Amerika Müslümanlar Birliği Başkanı ve Başimamı Fatih DEMİRCİ'nin yaptığı Regaib gecesinin mana ve ehemmiyetinin anlatıldığı sohbetinin ardından yatsı namazı kılındı. Program kılınan tesbih namazı ve embiya hatmiyle son buldu. Amerika Müslümanlar Birliği Regaib günü olması sebebi ile Merkezi ve şubelerinde iftar ikramında bulunurken bazı şubeler de de kandil programından sonra hanımların hazırladıkları pasta, kek ve kurabiyeler ikram edildi.A.M.B. Şubelerinde Kandil Sevinci  
 
İsim
Email