Mennonite Mezhebi Gençleri Fatih Camii'nde
ImageSouth Carolina eyaletinde yaşayan ve New York'u ziyarete gelen Hristiyanlığın Mennonite diye bilinen bir koluna mensup bir grup, Fatih Camii'ni de ziyaret etti.
Öğle namazi kilan cemaati seyreden grup, namazdan sonra camiyi dolaşti. Daha sonra görevlilerden cami ve İslam hakkında bilgi alan gençler, İslamiyet hakkında merak ettiklerini sordular.
Bulundukları bölgedeki Dini okullarda eğitim aldiklarini belirten gençler Fatih Camii'nde 2 saatten fazla bir süre derinlemesine sohbet ettiler. İncil hakkindaki teferruatli bilgileriyle dikkat çeken grup, sohbetin sonunda genç hocalardan çok etkilendiklerini belirterek onlari alkışladılar. Cami çıkışında topluca dua eden Mennonite'ler hatıra resmi çektirip ayrıldılar.

16. yüzyilda Avrupa'da ortaya çıkan mennoniteler sade giyimleri, teknolojiden uzak hayat tazlari ile taniniyor. Mennonite'lerden ayrilan bir grup olan Amishler de benzer şekilde teknolojiden ve yeniliklerden uzak sade bir hayat yaşıyorlar.Mennonite Mezhebi Gençleri Fatih Camii'nde  
 
İsim
Email