A.M.B. 31. Yılını Kutluyor
ImageAmerika Müslümanlar Birliği'nin (A.M.B.) 31. Kuruluş Yıldönümü birliğin merkezi Fatih Camii'nde yemekli bir programla kutlandı.
Geceye Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosu Mehmet Samsar, Konsolos Ümit Alpaslan Kılıç, Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Kaya Boztepe, AMB Başkanı Fatih Demirci, Arastırmacı yazar Rahim Er, Father Chris Piasta (Katolik Kilisesi), Reverend N.J. L'Heureux (Queens Kiliseler Federasyonu İcra Müdürü), Charles Henze (Brooklyn Kilise Konseyi Koordinatörü), Çin Topluluk Temsilcisi Danny Lee, Nydia U.S. Kongresi üyeleri, AMB eski başkanları Burhan Satar ve Hilmi Akdağ ile İdare Heyeti üyeleri ve Ragıp Uzuner başta olmak üzere birliğin üyeleri ve gönüllü hizmette bulunan birçok isim katıldı.


AMB İdare Heyeti ve Başkanı adına Ahmet Yücetürk; kurulduğu andan itibaren Amerikalı Müslümanlar Birliği'nin hedefi, yüce dinimiz İslamı peygamberimiizn öğrettiği şekilde öğretmek ve bu çerçevede saf tutmaktır. "31 yaşına gelen bu birliğin amacı hiç değişmemiştir. Bu dine inananları yetiştirmek, onlara gerçek güzelliği göstermek ve onlara yardımcı olmak tek hedefimizdir. Bizim mesajımız açıktır. İslam herkes için, barış, adalet ve saygı öğreten bir dindir." ifadesini belirtti.


Amerika Müslümanlar Birliği Başkanı ve Başimamı Fatih DEMİRCİ konuşmasına geceye katılan kıymetli müsafirlere teşekkür ederken bu güzel müessesenin bütün müslüman alemine kazandırılmasında emeği geçmiş olan ama Rahmeti Rahmana kavuşan geçmişlerimizi hayırla yad ederek başladı.

Demirci, "31 yıl önce satın alınan bu güzide müessesenin Cuma, bayram ve vakit namazlari kılınan, Kandil ve önemli gün ve gecelerde manevi lezzetin tadıldığı, cenaze ve mevlid proğramlarının icra edilmesinin yanısıra bu ilim ve irfan yuvası, vatan, bayrak ve ezan hasretiyle kavrulan yavrucuklarımıza bir maddi ve manevi şuur müessesesi görevi üstlenmiş olmanın gururu ile hizmetlerini bugünlere kadar sizlerinde yardımlarıyla südüre gelmiştir" dedi.

Bugün 31 yıl sonra gelinen noktaya bakıldığı vakit Amerika Müslümanlar Birliği Amerika ve Kanada'ya yayılmış olan şubeleriyle hatrısayılı bir başarıyı elde etmenin gururunu yaşamaktadır. Amerika kıtasında doğup büyüyen yavrularımıza ana dili ile hizmet edecek Hocaefendi ve Hocahanım kardeşlerimizin yetiştiği Kreş, Anaokulu ve Afterschool proğramlarının titizlikle takip edilerek neticede ahlaklı, dürüst, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan her bir meslek dalına layıkıyla hizmet edecek olan bir nesil yetiştirmek için kurulmuştur.

Sözlerine daha nice güzel hizmetlere vesile olabilmenin temennisi ile katılan bütün gönüldaşlarına sağlık ve afiyet dolu günler dileyerek nihayet verdiler.


Daha sonra konuşmasını yapmak üzere Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosu Mehmet Samsar Bey kürsiye geldi. Amerika Müslümanlar Birliği Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan Müslüman halkın dini ve manevi ihtiyaçlarını karşılayan, çocuklarımıza milli manevi kültürlerini yaşatan ve en doğru bir biçimde aktararak günümüze gelmiştir.

Amerika Müslümanlar Birliği'nin kurulduğu andan bugüne kadar bu vazifeyi en iyi şekli ile yapmaya çalışan, devletimize bu hususta önemli yardımları olan bir Türk birliği olduğunun altını çizdi.
Program, A.M.B. Baskani Fatih Demirci'nin Hattat Ahmet Yücetürk'ün hazirlamis oldugu "Allahu Teala'nin ES-SELAAM ismi şerifinin yazılı olduğu ve ebru sanatı ile süslenmiş olan Hat yazılarını Başkonsolos Mehmet Samsar ve Kaya Bozetepe'ye hediye etmesiyle son buldu.Resimler için tıklayınız

A.M.B. 31. Yılını Kutluyor  
 
İsim
Email