Fatih Cami'nde Talebe Artışı
ImageDaha once Merkez Fatih Cami'nde açılan okul öncesi eğitim ve afterschool sınıfları velilerden tam not aldı. Bu proğramlara katılan 22 minik talebenin kısa zaman dilimi içerisinde gerek okul derslerinde gerekse hafızlık eğitiminde ulaştıkları seviye memnun edici.

Buna ilave olarak Hafta içi ve haftasonu yaşları 9 ile 16 yaş arasında değişen Türk ve Gayri Türk 35 talebenin de ara vermeksizin ciddi ve verimli proğramlar takip edilerek okul derslerinde ve dini derslerinde başarılı olmaları hedefleniyor. Verimli proğramlar dahilinde bir yıl İstanbulda fıkıh, hadis ve akaid ilimlerini alan halen CUNY Brooklyn College'da Health ve Nutrition eğitimlerine başarı ile devam eden Ragıp Uzuner ve İsmail Bekiroğlu Hocalarımız tarafından takip edilen talebelerde gözlenen değişiklik aileleri mutlu ediyor.

Merkezi Brooklyn Fatih Cami'nde 50'nin üzerinde talebeye hizmet verme mutluluğunu yaşayan Amerika Müslüğanlar Birliği bu mutluluğu Amerika ve Kanada'nın geneline yayılmış olan şube ve kardeş kuruluşlarında da gerçekleştirmenin gayretini gösteriyor.

2010 yılında resmi işlemlerin tamamlanmasıyla cemaat ve talebe hizmetlerine başlayan Connecticut Mevlana Cami iki yıl öncesine kadar bir kiliseydi. Ancak alım satım işlemleri ve gerekli izin belgelerinin kısa sürede temiyle hız kazanan inşaat çalışmaları binayı kısa sürede namaz kılınmaya elverişli hazır hale getirilmişti. Her fırsatta bu müesseselerin açılmasında yatan asıl gayenin talebe hizmetleri olduğunu vurgulayan Amerika Müslüğanlar Birliği İdare Heyeti bu düşünceler içerisinde bölgede yaşayan müslümanların da üstün gayretleri ve sıcak ilgisiyle cemaat ve talebe hizmetleri için yemekhane, abdesthane, lavabo ve kurs bölümünü son çalışmalarla nezih bir hizmet binası haline getirdiler. ''Başarının adresi'' sloganı ile 25 talebeye hizmet vermek için tasarlanan verimli çalışma salonları, oyun ve video odaları ve bahçe planlamasıyla velilerden övgü alan bu ilim ve irfan yuvası şuan itibariyle 23 talebeye Amerika Müslümanlar Birliği Eğitim komisyonu nezdinde hazırlanan proğramlar takip edilerek hizmet vermektedir. Yaşanan bu güzel hadiseler ışığında bir açıklama yapan Connecticut Mevlana Cami yetkililerinden Hacı KAYA Bey Connecticut Mevlana Cami'nin alımından bu hale gelmesine kadar emekleri geçen bütün müslüman kardeşlerimize sonsuz teşekkürlerini arz ederken, hedeflerinin vakit kaybetmeden yeni hizmet yuvalarını talebelerimize hazır hale getirmek olduğunu vurguladılar.


Resimler için tıklayınız

Fatih Cami'nde Talebe Artışı  
 
İsim
Email