Mevlana Camii'nde Kuran Bülbülleri Programı
ImageAmerika Müslümanlar Birliği, Pennsylvania Mevlana Camii'nde yaşları 6-8 arasında 8 kız talebenin Kuran-ı Kerim'e geçmeleri sebebiyle bir program tertib edildi.


Programa çocukların velileri ve cemaat büyük ilgi gösterdi. Yaklaşık 80 kişinin katıldığı merasim, Seren Nur Kurt isimli talebenin okuduğu "Hoş geldin yüce kitabımız Kur'an" şiiri ile başladı. Daha sonra talebelerden Rumeysa Köse "Müslüman anne ve babaların ahirette nurdan taç giyeceklerini" bildiren bir Hadis-i Şerif; Merve Işıl Yılmaz da Allah-u Teala'nın 100 ismini yani "Esma ul-Husna'yi" okudu. Talebelerin hepbir ağızdan söyledikleri 571 ilahisinin ardından Sude Naz Yılmaz Peygamber Efendimiz hakkında ki şiiri okuyarak izleyicileri duygulandırdı.

Fatıma Ferhan Güngör ve İrem Kır adlı talebelerin hazırladıkları, Peygamber Efendimizin çocuklara olan muhabbetini konu alan piyes beğeniyle izlendi.

Günün anlam ve önemini ifade eden kapanış konuşmasının ardından Mevlana Camii hanım cemaatinin hazırladığı ikram ve çocuklara hediye verilmesiyle program sona erdi.


Mevlana Camii'nde Kuran Bülbülleri Programı  
 
İsim
Email