Rochester ve Bostonda Şehitlerimiz Anıldı
ImageAmerika Müslümanlar Birliği yıllardan beri sürdüregeldiği 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Proğramlarını Merkezi Broklyn Fatih Cami'nden sonra şubelerinde de yapmanın haklı sevincini yaşıyor.Birliğin kardeş kuruluşlarından Rochester İslam Kültür Merkezinde Çanakkale zaferinin 96. yıl dönümü münasebetiyle Şehitlerimizi Anma programı düzenlendi. Konuşmacı olarak Türkiye'den gelen Amerika Müslümanlar Birliği eski başkanı sayın Burhan Satar'ın katıldığı program, Hamidiye Academy 3.sınıf talebelerinden Emirhan Ertürk'ün K.Kerim tilaveti ve ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.


Açılış konuşmasını A.M.B. Başkanı ve Baş imamı sayın Fatih Demirci'nin yaptığı programda, talebelerin Çanakkale ve Şehitlerimizin anısına okudukları şiir ve hatıralar misafirlere duygulu anlar yaşattı. A.M.B. eski başkanı sayın Burhan Satar ise Çanakkale zaferinin sebeplerini, yaşananları ve sonuçlarını çok veciz bir şekilde anlattı. Satar, özellikle gurbette yaşayan gençlerimizin Çanakkale zaferini, gazi ve şehitlerimizin fedakarlıklarını çok iyi anlamaları gerektiğinin altını çizdi.

27 Mart 2011 Pazar Akşamı proğramın adresi Amerika Müslümanlar Birliği'nin şubelerinden Boston Selimiye Cami idi. Geceye T.C. Boston Konsolosu sayın Murat Lutem, Amerika Müslümanlar Birliği Başkanı ve Başimamı Fatih Demircinin yanısıra Amerika Müslümanlar Birliği eski Başkanı Burhan Satar da katıldı.


T.C. Boston Konsolosu Murat Lutem yaptığı konuşmasında bu anlamlı geceye kendilerinide davet eden Birliğin yetkililerine sonsuz şükranlarını sundular. Lutem'in geceye katılanlara birde sürprizi vardı. 2011 yılı sonuna kadar Bostonda açılacak olan Konsolosluk binasının, birlik ve beraberlik içerisinde binlerce Türk gencimize hizmet verecegini vurgulaması geceye katılanların yüzünü güldürdü. Daha sonra talebelerden Sefa Bayram ve Berra Ekinci'nin okudukları şiirler katılanlar tarafından dakikalarca alkışlandı. Gece Boston Selimiye Cami imamı Talha Akkaya'nın kapanış konuşması ardından çekilen hatıra fotoğraflarıyla son buldu.


Resimler için tıklayınız

Rochester ve Bostonda Şehitlerimiz Anıldı  
 
İsim
Email