AMB'nin Talebelerinden Kandil Ziyafeti
ImageRahmet peygamberi rasul-i zişan efendimizin cihanı nura gark ettiği Mevlid Kandili Fatih Camii ve Amerika Müslümanlar Birliği'nin Amerika kıt'asına yayılmış şubelerinde ihya edildi.

Brooklyn Fatih camii'ndeki program akşam namazı ve iftar yemeğiyle başladı. Ardından mescidde toplanan misafirler Fatih Talebe Yurdu talebeleri tarafından okunan ilahiler, Kur'an-ı Kerim kıraati, Mevlid-i Şerif ve naat-ı şerifleri dinlediler.

Talebelerin sunduğu bu gönül ziyafetini yine Amerika Müslümanlar Birliği'nin Türk-Amerikan nesli çocuklarımıza yönelik talebe hizmetleri bünyesinde yetiştirdiği ve hoca olarak mezun ettiği, halen CUNY Brooklyn College'da Health ve Nutrition eğitimine başarıyla devam eden Fatih Talebe Yurdu'nda görevli Ragıp Uzuner hocaefendinin Peygamber Efendimizin ahlak-ı hamidesini anlatan mevlid-i nebevi adlı güzel sohbeti takip etti.

Alemlere rahmet olarak gönderilen ve Allah (C.C.) nun, herşeyi O'nun hurmetine yarattım buyurduğu iki cihan nebisi Peygamber Efendimiz'in (S.A.V.) yaratılanların evveli ve en şereflisi olduğunu anlattığı sohbetinde Ragıp Uzuner Hocaefendi, insanlığın atası Adem aleyhisselam'a Rasulullah Efendimizin nurunun emanet edilmesi kıssasını ve ahirette Efendimizin nasıl ümmetine şefaat edeceği gibi konuları da anlatarak özellikle bu geceleri fırsat bilerek çokça salavat-ı şerife ile Rasulullah (S.A.V) Efendimizi hatırlamanın önemini vurguladı.

Sohbetinin sonunda bu akşamki programda aramızda göremediğimiz AMB Başkanı ve Fatih Camii Başimamı Sn Fatih Demirci Hocamız'ın kandil tebriki ve selamlarını cemaatle paylaşan Ragıp Hoca "İşte bizler birkaç yıl evvel bu müessesede talebe idik. Elhamdülillah, bizleri yetiştiren büyüklerimiz, Fatih Hocamız bugün burayı bize emanet ederek Amerika Müslümanlar Birliği'nin Amerika'da 44., California'da ise 3. şubesi olmak üzere San Diego'da açılan Ulu Camii'ne, yarın inşallah oraları da böyle Amerika'daki neslimizden yetişen hocalarımıza emanet edecek hizmetlerin açılışına katılmak üzere gittiler. Sizlere çok selam söylediler. Hepinizin kandilinizi tebrik ediyor, bu güzide hizmetlerin artarak devam etmesi için dualarınızı bekliyor." diyerek sohbetini tamamladı.

Bundan sonra yatsı namazı ve ardından da tesbih namazı kılındı ve misafirlere ikramlarda bulunuldu.AMB'nin Talebelerinden Kandil Ziyafeti  
 
İsim
Email