AFTERSCHOOL'A VELİLERDEN TAM NOT...
ImageAmerika Müslümanlar Birliği'nin Fatih Camii'nde açmıs olduğu Hafızlık ve Afterschool programı tamamlanan ilk ayında velilerden tam not aldı


Birliğin Merkezi Fatih Camii'nde 17 Ocak 2011 tarihinde T.C. New York Başkonsolosu Mehmet Samsar'ın kurdela kestiği açılış merasimi ile hizmete başlayan program hali hazırda 20 talebeye hizmet vermektedir.

Haftaiçi beş gün saat 3:30 ile 8:00 arasinda devam eden programı Amerika Müslümanlar Birliği Eğitim komisyonu tarafından hazırlanan Günlük Eğitim Programı dikkate alınarak uygulanmaktadır. Çocuklara verilen yemek ikramı ile başlayan proğram, çocukların okullarında verilen ödevler çocukların kendi bireysel gayretleri ön planda tutularak sistemli bir şekilde yaptirilmaktadir.

Konya'dan gelen T.C. Ankara Diyanet İşleri Başkanlığından Hafızlık Eğitim Sertifikası olan Hafıza Celile Bozoğlu Hanımefendinin tecrübesini en mükemmel bir şekilde yansıtarak vermiş olduğu hafızlık eğitimi ile çocuklar, sıkılmadan en kısa zamanda hafız ünvanlarını almak ve yüce kitabımız Kuran-ı Kerimi hatasız okuyabilmek için gayretlerini gün ve gün arttırıyorlar.

Programın kalan bölümünde eğitici video gösterimi, çocukların el becerilerini geliştirmelerine yönelik boyama ve çizim çalışmalarının yanı sıra çocuklarımızın Türkçemizi en fesih bir biçimde okuyup düşüncelerini doğru bir biçimde ifade edebilmeleri için verimli programlar yer alıyor.

Amerika Müslümanlar Birliği Başkanı ve Başimamı Fatih DEMİRCİ yaptığı açıklamada okul öncesi eğitimin, çocuğun bireysel özelliklerine uygun olarak tüm gelişimlerini toplumun kültürel değerleri doğrultusunda yönlendiren, algılama gücünü artırarak akıl yürütme sürecinde ona yardımcı olduğunu, milli, manevi, ahlaki, kültürel ve insani değerlere bağlılığını geliştiren, çocuğun kendini ifade etmesine, bağımsızlığını kazanmasına olanak sağlayan sistemli bir eğitim süreci olduğunu söyledi. Demirci son olarak bu programa katkısı olan herkese veliler ve şahsı adına sonsuz teşekkürlerini sundular.Resimler Icin Tiklayiniz

AFTERSCHOOL'A VELİLERDEN TAM NOT...  
 
İsim
Email