Whitewater Camii Talebe Hizmetine Hazır
ImageAmerika Müslümanlar Birliği'nin W4890 Tri-Country Rd. Whitewater WI 53190 adresinde bulunan Whitewater Cami talebe ve cemaat hizmetleri için yoğun mesailer neticesinde hazır hale getirildi.

Birliğin 11 Kasım 2009 tarihinde gerçekleştirmiş olduğu Amerika Müslümanlar Birliği İdare Meclisi toplantısında Birliğin Başkanı ve Başimami Fatih DEMİRCİ mülkün alım şartlarını İdare Meclisi'ne arz etmiş, üyeler de oy birliği ile Fatih DEMİRCİ'ye alım işlemleri için tam yetki vermişti.

10 Aralık 2009 tarihinde yapılan "closing" işlemleri esnasında gayrimülkün $350,000 dolarlık bedelinin $50,000 dolarlık kısmı mülkün sahibi Nureddin Limani Bey'e teslim edilmişti. Kalan 300,000 dolarlık meblağın faiz olmaksızın 3 senede 100'er bin ABD doları ödenmesi hususunda anlaşma sağlanmıştı.

Bir an önce talebe ve cemaat hizmet ihtiyaçlarını karşılamak için sarfedilen takdire şayan gayretlerin meyvesi Temmuz ayının ilk haftasında kılınmaya başlanan Cuma namazları ile alınmaya başlandı. Ramazan ayı boyunca verilen iftar ikramı ve kılınan teravih namazları bölgede yaşayan Müslüman kardeşlerimizi sevince boğdu. Yine kılınan Ramazan ve Kurban Bayram namazlarına katılan 150 civarında Müslüman kardeşimizin bayramlaşması duygu dolu anların yaşanmasına vesile oldu.

Birliğin Başkanı ve Başimamı Fatih DEMİRCİ yaşanan bu duyguların artarak devam etmesini temenni ederken, bu sevinçlerin tatlı bir başlangıç olduğunu, Amerika Müslümanlar Birliği gönüllüleri olarak hedeflerinin en kısa süre içerisinde bu sıcak çatı altında talebelerimizi görmek olduğunu vurguladı.Whitewater Camii Talebe Hizmetine Hazır  
 
İsim
Email