Fatih Camii'nden okul öncesi eğitim atağı
ImageFatih Camii Okul Öncesi Eğitim ve Hafızlık Kursu Açıldı.Açılışı T.C. NY Başkonsolosu Mehmet Samsar yaptı

Amerika Müslümanlar Birliği Fatih Camii'nin Brooklyn'deki merkez binasında yapımı tamamlanan okul öncesi eğitim ve "after school" eğitim proğramı TC NY Başkonsolosu Mehmet Samsar'ın kurdela kestiği açılış merasimi ile hizmete başladı. 4-8 yaş arası çocukların dini-milli ve kültürel eğitimleriyle hafızlık kurslarının yanı sıra okul ödevlerini yaparak eğlenceli vakit geçirmeleri için tasarlanan merkez, 14 Ocak Cuma günü tertip edilen merasimle açıldı.

Açılış programına iştirak eden davetliler, akşam namazının ardından Fatih Camii'nin 2. katında toplandılar. Burada bir konuşma yapan AMB Başkanı ve Fatih Camii Başimamı Fatih Demirci, bugüne kadar Fatih Camii'nin ve bağlı kuruluş ve şubelerinin öncülük ettiği okul çağındaki gençlerin eğitimini okul öncesi yaşlara indirgemiş, ve böylece küçük yaşlardan itibaren yavrularımızın ihtiyacı olan milli ve manevi şuurla eğitim disiplininin eğlendirici bir ortamda verildiği böyle bir müesseseyi hayata geçirmiş olmaktan Fatih Camii adına mutluluk duyduklarını belirtti. Günlerdir bu müessesenin açılması için geç saatlerle kadar elbirliğiyle çalışan hanımlara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Fatih Demirci, yine kendilerini kırmayarak açılış törenine iştirak eden Başkonsolos Mehmet Samsar'a teşekkür etti.

T.C. New York Başkonsolosu Mehmet SAMSAR bir konuşma yaptı. Başkonsolos Mehmet Samsar konuşmasına "Çocuklar geleceğimizdir, onlar için yaşıyor, onlar için çalışıyoruz. Amerikan Türk toplumunda birçok ilkleri hayata geçiren Fatih Camii'nin okul öncesi eğitime de öncelik ettiğini görmekten gurur duyuyor ve başarılarının devamını diliyorum" dedi. Samsar geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın eğitiminin çok önemli olduğunun herkesçe bilinmekle beraber yurtdışında bu önemin daha da arttığına dikkat çekerek, eğitimli bireylerin gelecekte Türk toplumunu, Türkiye'yi ve insanlığı daha iyi noktalara taşıyacağına olan inancını dile getirdi.

Bundan sonra kalabalığın hep bir ağızdan tekbir getirmesi eşliğinde kurdeleyi kesen Mehmet Samsar, 120 kişilik konferans salonu, yemekhane ve mutfak olarak düzenlenen salona geçerek burada bulunan hanımlara da kısa bir konuşma yaptı. Samsar konuşmasında hanımların Türk toplumunda ve ailedeki yerinden bahsederek emeklerini takdir ettiklerini vurguladı. Davetliler daha sonra hep birlikte dersliklerin olduğu bölüme yöneldiler. Burada sırasıyla lavabolar, oyun odaları, derslikler, veli görüşme odası ve misafir lavabolarının bulunduğu bölümü gezen davetliler, duvarların rengarenk resimler, odaların plazma televizyonlarla donatıldığı, temizlik ve tertibin azami düzeyde tutulduğu böylesine profesyonel bir eğitim müessesesinin hayata geçmesinden memnun olduklarını dile getirdiler. Açılış programı yenilen akşam yemeğinin ardından sona erdi.

Kayıtlar devam ediyor
Programda 4-8 yaş arası çocukların, öğleden sonraları okul öncesi eğitimi, hafızlık kursu ve okul ödevlerinin takibiyle, grup çalışmaları, oyunlar, tiyatro, şiir gibi aktivitelerle sosyal kabiliyetlerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

18 Ocak Salı gününden itibaren eğitime başlayacak programa kayıtlar devam etmekte olup, konuyla ilgili bilgi almak ya da öğrenci kaydettirmek için Fatih Camii'nin 718-438-6919 numaralı telefonunu arayabilirsiniz.Fatih Camii'nden okul öncesi eğitim atağı  
 
İsim
Email