Kanada Fatih Talebe Yurdu hizmetine hazır…
ImageKanada Toronto Fatih Talebe Yurdu Talebelerimizin hizmetine hazır…

Kanada Müslümanlar Birliği, Kanada genelindeki hizmet binalarına bir yenisini eklemenin sevincini yaşıyor. Birliğin son olarak 128 Hadrian Drive, Toronto, On üzerinde 30 talebe kapasitesi olan ve Binaya 150 Metre Mesafede 100- 150 Araçlık Public Park ile Piknik Alanı mevcut gayr-i menkulu alım- satım masrafları dahil $540,000 ödeyerek Kanada’daki Müslüman cemaatimizin hizmetine sundu.

Kanada Müslümanlar Birliği’nin yeni gözdesinin giris katinda 6 oda bir mutfak iki lavabo bir salon, alt katinda iki oda iki mutfak iki lavabo bir camasirhane ve yemekhane bulunmakta.

Çekilen birinci ve ikinci morgage'lar hesaba masraflardan arınmış olarak $453,300 olarak geçti. Kalan meblag Amerika ve Kanada genelinde yaşayan hayırsever müslüman kardeşlerimizin özverili gayretleri neticesinde toplanarak ödenmiştir. Birliğin Idare Meclis üyeleri yeni hizmet yuvamızın aylık morgage ödemesinin $2,500 olacağını açıkladılar. Mevcut eski binanın kapasitesini aşmas? üzerine çok kısa zaman diliminde ihtiyacı gözlemleyerek taktire şayan bir azimle yeni hizmet yuvasının evlatlarına tahsis edilmesine sevinen bölge halkı, Birliğin Başkanı Sayın Seyfettin SAYLIK Hocaefendi ve İdare Heyetine şükranlarını sundular.

Amerika Müslümanlar Birliği Başkanı ve Başimamı Fatih DEMİRCİ bu binanın alınmasında maddi manevi yardımları geçen din kardeşlerimize teşekkür ederek İslam Alemine hayırlı ve mübarek olmasını temenni ettiler.

Kanada Fatih Talebe Yurdu hizmetine hazır…  
 
İsim
Email