Yeni Hizmet yıldızımız: Delaware
ImageAmerika Müslümanlar Birliği, Amerika ve Kanada'daki hizmet binalarına bir yenisini eklemenin sevincini yasıyor. Birliğin son hizmet yıldızı Delaware eyaletinde...

Amerika Müslümanlar Birliği, Amerika ve Kanada genelindeki camilerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Birliğimiz son olarak Delaware Eyaleti, Newark şehrinde üzerinde iki katlı bir depo, iki katlı bir ev, çocuk oyun alanı ve genişçe bir parking alanı olan gayr-i menkulu peşin olarak satınalarak hizmete sundu. Belediye nezdinde gerekli izinler alındıktan sonra Cami, lojman ve ofis yapmak üzere tadilatına başlanacak olan mülk, bir sene önce alınmak istenmiş fakat 1,200,000.00 dolarlık fiyat fazla bulunduğu için vazgeçilmişti. Bu sene fiyatı $600,000 dolara kadar düşen mülk, pazarlık yapılarak $425,000 dolara düşürülerek peşin olarak alındı.



İlk $200,000 dolarlık ödemesi Eylül ayında yapılmış, kalan 225,000 dolar da closing günü olan 30 Aralık 2010'da ödenerek tapusu Birliğimiz üzerine devralınmıştır. Toplanan meblağın çoğu Delaware civarında yaşayan soydaş ve dindaşlarımızın fedakar yardımlarıyla mümkün olmuş, nihai ödemenin yaklaşık 165,000 dolarlık kısmı Amerika genelinde hayırsever Türk - Gayri Türk müslümanlardan alınan borçlarla karşılanmıştır. Amerika genelinde ve bilhassa şubemiz civarında yaşayan dindaşlarımızı sevindirip heyecanlandıran bu son hizmet yuvamız, dünya durdukça müslümanların ilim, ibadet ve irfan yuvası olmanın yanısıra bir buluşma, kaynaşma ve kültür yuvası olarak ta –biiznillah- hizmet verecektir.



Amerika Müslümanlar Birliği Başkanı ve Başimamı Fatih DEMİRCİ bu binanın alınmasında maddi manevi yardımları geçen din kardeşlerimize teşekkür ederek İslam Alemine hayırlı ve mübarek olmasını temenni ettiler.







Yeni Hizmet yıldızımız: Delaware  
 
İsim
Email